Po posledním zápase míří do Turecka: od Ďurice čeká pomocná ruka

“Ukázali jsme naši kvalitu v obou utkáních proti legii a ukázali jsme, že náš útočný fotbal lze hrát proti každému soupeři.Naše filozofie je jasná a ve Varšavě jsme potvrdili, že je to správné. Je škoda, že jsme to nezískali. Byly tam šance, kdybychom je proměnili, tak ty zápasy vypadají jinak, “ hodnotil Bero.

po skončení zápasu na varšavském Stadionu polské armády si poplakal a rozloučil se se spoluhráči. “V Trenčíně jsem začínal jako malý chlapec a opustit klub po 16 letech bylo velmi těžké. Přiznám se, že po posledním píšťalku jsem znepokojen. Poděkoval jsem muži v šatně a řekl jim, že jsem na ně hrdý.Protože co jsme spolu dokázali – dvojnásobné double – je skvělé a nikdy na to nezapomenu. “

Do země půlměsíce odcestuje koncem týdne, nové působiště bere jako velkou výzvu. “Zítra zajdu do Istanbulu a každý pátek ráno mám všechno vybavit. Trabzonspor je jedním z největších tureckých klubů a sedmkrát byl šampiónem. Těším se na to, je to pro mě nová výzva. Je tu mladý tým, který má velký potenciál, sleduji to sám. Už se nemohu dočkat a myslím, že i oni se na mě těší, “ pokračoval.

Turecko prožívá turbulentní období, před několika týdny se v zemi udál pokus o politický převrat . “Dnes bude dobrý člověk mít těžké najít klidné místo.Ti, co tam byli, mi říkali, že negativní atmosféra tam nebyla cítit. Samozřejmě, i podle toho jsem se rozhodoval, protože tam půjdu s přítelkyní. Její bezpečnost a moje bezpečnost je na prvním místě, “ říkal Bero.

V Trabzonspor nebude jediným Slovákem. Koncem července klub oznámil angažování zkušeného stopera Jana Ďurica, 83-násobný reprezentant SR by měl být jedním z lídrů mladého mužstva. “Těším se, že tam budu mít Jana Ďurica, který mi může pomoci v každé jedné věci. Jano je zkušený chlap, který mi v případě potřeby jistě podá pomocnou ruku, “ dodal Bero.

Nová sezóna turecké Süper Lig začíná 21. srpna, Trabzonspor v 1. kole přivítá na domácím trávníku Kasimpasa.