Lední hokej Slovan proti Novosibirsku selhal: Rozhodla se o hrubě chybě ve své vlastní síle

BRATISLAVA – Hokejisté Slovanu Bratislava prohráli v úterním zápase KHL doma se Sibir Novosibirsk 2: 3. Rozhodující moment duelu přinesla 56. minuta, v níž efektivně zakombinovalo duo Calle Ridderwall, Maxim Šalunov a druhý jmenovaný zajistil hostům v oslabení zisk všech tří bodů.Pro Slovan to byla třetí ztráta ze čtvrté domácí hry od začátku nového roku.

Úterní duel měl od začátku sváteční náboj.Tempo byla vlažná a navzdory skutečnosti, že týmy bojovaly, aby se setkaly s občasnými útoky, žádný z brankářů neměl hodně práce. Z těch nebezpečnějších byli Skokanovi překvapeni, že vidí Valachovu obavu z modré nebo Okulovovy snahy být zatlačeny do konce. V polovině první třetiny byli hosté bližší k úvodnímu cíli, ale Mensikovova pasáž neosladila gól Slovan Zafjarov. Slovan zahájil první zapínací hru, během níž testovala hráče z každé možné pozice.

Z tlaku před branou mohl mít prospěch z Unwillingness, ale jeho poustevnický dětské povlečení matějovský povrch Salak pokryl stejně jako Bartovičův další výstřel s zápěstí.Chvíli nato se ocitl sám před Garnetta na druhé straně Mona, ale puk si nezpracoval a k zakončení se nedostal.

Druhé dějství otevřeli “hajní” ofenzivním tlakem. Tiarar však po samostatné akci zastřelil prázdný gól a v důsledku toho neměl dostatek úderů, aby hrozil Salakovi. Slovan neudržel stanovený trend a opět se nepodařilo získat obranné úkoly. Ve 26. minutě Šulunov udělal rychlý protiútok a Šumákov zaujal o minutu později. Ten nejdříve nabil na gól Okulovovi, jeho pokus z první se od zadního mantinelu odrazil před odkrytou branku a útočník hosty snadno dorazil puk za čáru – 0: 2. Rieger to trvalo dlouho, ale ani domácí stránka nezačala.Pomohla jim až obrovská chyba hostů v 32. minutě, Jeglič zachytil rozehrávku Sibiře, posunul puk Šťastnému a jeho příklep zastavila síť. Slovan zvedl a stiskl 124 sekund před sirénou. Kašpar zkusil štěstí od levého mantinelu a Salák si nešťastně srazil puk za brankovou čáru – 2: 2.

Domácí se iv úvodu třetí třetiny drželi jednoduchého hokejového receptu. V útočném pásmu zbytečně nevymýšleli a v každém postavení hledali možnost, jak co nejjednodušší dostat puk před branku. Hosté se naopak uchýlili ke hře na brejky, přičemž po dvou protiútocích za sebou se v 45. minutě mohli ujmout vedení, ale Okulov a po něm ani Kopeikin však neskórovali.S blížícím se koncem zápasu se hra rozproudila, na obou stranách přibyly střelecké pokusy, ale jak Garnett, tak i Salák drželi svůj tým ve hře o body. Hostům se nakonec čtyři minuty před koncem podařilo vstřelit vítězný gól, když po chybě Barkera z efektivní kombinace vytěžil třetí gól ve vlastním oslabení Šalunov.

Miloš Říha, trenér Slovanu: “Čtvrtý zápas po sobě hrát doma je velmi těžké. Bylo to vidět na našem pohybu, ale jsem zklamaný z disciplíny. propadali jsme v útočném i obranném pásmu, hráči nepřevzaly odpovědnost za hru, opět to nikdo nevzal na sebe. Připadalo mi to tak, jakoby si chlapci jen Přijel hrát hokej.Jsem velmi zklamaný z tohoto výkonu “.

Andrej Skabelka, trenér Novosibirska: ” Byl to náš čtvrtý zápas a chtěl bych říci, že děkuji klukům , Protože to udělali dobře. Navzdory tomu, že jsme shromáždili dva cíle, jsme byli schopni střílet třetí a vyhrát. Tento triumf si velmi vážíme. “

Svěřenci Miloše Říha budou mít po uplynulé porci zápasů čtyři dny volna. Nejbližší se na scéně představí v neděli o 17:30, kdy přivítají Medveščak Záhřeb .