Každý má svoje silné stránky, hovorí penaltový špecialista Alves

Šiestu sezónu vo Valencii tento rok načal Diego Alves. Brazílsky brankár začal prebiehajúcu ligový ročník na lavičke náhradníkov, rýchlo sa však vrátil medzi žrde a nemusí tak príliš ľutovať toho, že nevyšiel jeho prestup do Barcelony, ktorá sa o neho v priebehu leta zaujímala…

“som tu spokojný. v priebehu leta sa neustále debatuje a niekto niekam prestupuje. som tu šiestym rokom a zotrvanie vo Valencii bolo mojím cieľom. Nevedel som si predstaviť odchod. v 31 rokoch cítim, že mám veľa skúseností. som pokojný a každým dňom sa snažím zlepšiť.Počíta sa to, čo predvediem na trávniku, “ uvedomuje si Alves.

Alves pred dvoma týždňami v stretnutí s Leganes zneškodnil už sedemnástu penaltu v španielskej lige a stal sa novým rekordmanom súťaže, keď o prvenstvo pripravil legendárneho Andoniho Zubizarreta. a svoj počin následne ešte vylepšil v dueli proti atletike Madrid, v jeho priebehu si na Brazílčana neprišli Antoine Griezmann ani Gabi. Alves v Španielsku čelil 41 penaltám a 19 zlikvidoval sám, v jednom prípade mu pomohlo brvno a raz strelec netrafil bránu.

“Nie sú žiadne tajomstvá. Každý futbalista má svoje silné stránky a ja som dobrý v chytanie penált. Brána je veľká a exekútor pokutového kopu má veľa možností. Ale už odmala som mal v tomto smere šťastie.Prišlo to prirodzene, avšak nikdy som na nejaké rekordy nemyslel, skrátka sa to stalo, “ hovorí Alves.

31 ročný Juhoameričan o miesto v základnej zostave Valencie bojuje s Mathew Ryan a ďalším konkurentom je Jaume doména , s ktorým vedenie minulý mesiac podpísalo novú zmluvu. Aktuálne sa všetci traja snaží o svojich kvalitách presvedčiť nového kormidelníka, pri tíme totiž pred niekoľkými týždňami skončil Pako Ayestaran, ktorého nahradil Cesare Prandelli.

“Vždy som trénoval poctivo. V úvodných dvoch ligových zápasoch mal tréner viac možností a vybral niekoho iného. Akceptujete to, teraz chytám a som šťastný. Nikdy som sa s nikým nedohadovali ohľadne toho, či chytám, alebo nie. Rovnako ako na všetkých ostatných postoch, aj v bráne je konkurencia.V našom prípade sa o tom možno viac debatuje na základe toho, že máme tri brankára, ale to je normálne, “ nechal sa ďalej počuť Alves.

” Prandelli je veľa nažhavený, jedná sa o trénera s množstvom rokov skúseností. Pokúsime sa čo najrýchlejšie adaptovať na to, čo po nás požaduje. Musíme pracovať a zlepšiť sa nielen po fyzickej, ale aj taktické stránke. Na tom tréner v túto chvíľu pracuje, “ hodnotí niekoľkodňové spoluprácu s novým koučom.

Viac informácií o detskom nábytku: Kde kúpiť detský nábytok?