Karhan s zamyšleným komentářem o domácím fotbalu: Slovenská klasika, jsme venku

TRNAVA – Fotbalistů FC Spartak Trnava dělilo přibližně pět minut od účasti v play off o skupinovou fázi Evropské ligy, nakonec jim zůstaly jen oči pro pláč a zklamání z nejtěsnějšího neúspěchu proti rakouskému favoritovi FK Austria Vídeň. Svěřenci trenéra Miroslava Karhana v minulý úvodním měření sil v rámci 3. předkola zvítězili na půdě Austrie 1: 0, ve čtvrteční domácí odvetě stejným výsledkem podlehly, když inkasovali až v 88. minutě. Neukázal ve snookru, rozhodčí odpískal pokutový kop.Vídeňané triumfovali 5: 4, rozhodující pokus proměnil střelec jediného gólu v řádném hracím čase Kevin Friesenbichler, vzápětí jako jediný zaváhal kapitán Spartaku Martin Mikovič.

Smutným hrdinou byl kapitán domácího mužstva Martin Mikovič. “Vstoupili jsme do zápasu excelentně, Tambe měl skvělou SNAC. Drželi jsme soupeře na distanc, po skrumáži nám dali gól. V prodloužení jsem měl šanci, ale neproměnil jsem. Každý říká, že penalty jsou loterie, ale já jsem to nezvládl a vypadli jsme. jsme smutní, ale musíme se postavit na nohy av lize nyní sbírat co nejvíce bodů, “ řekl 25-letý záložník. “I na trénincích kopávam penalty do té strany, ale včera to bylo v ideální výšce pro brankáře. Chtěl jsem být hrdina, místo toho jsem…raději ani neřeknu co, “ sypal si popel na hlavu. ” Trenér řekl, že když nám lidé zatleskají, bude to dobré. Trnavský fanoušci to vědí ocenit, “ dodal Mikovič a zamyslel se na závěr:” Ten gól z 88. minuty nás možná položil. Určitě nebyly o nic lepší než my, spíše šťastnější. “

Čtvrteční neúspěch byl pro trnavský Spartak první prohrou v aktuální sezoně – kromě ní mají na svém kontě čtyři vítězství a jeden nerozhodný výsledek v Evropské lize a také výhru a dvě remízy v domácí Fortuna lize.

Posledním zástupcem Slovenska v evropských pohárových soutěžích klubů je AS Trenčín, který se po vypadnutí z 3. předkola ligy mistrů přesunul právě do play-off o skupinovou fázi Evropské ligy.Jméno jejich soupeře se naučí v pátek v trenéri v boogii v Nyonu ve Švýcarsku, které je na programu v 13:00. Na evropské scéně již kromě Trnavy, Spartak Myjava a ŠK Slovan Bratislava převzaly.