Cibulkova v Římě zvládla drama s Oudinem a pozvala Serenu v osmém finále

ŘÍM – Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasazená jako čtrnáctá zvítězila v zápase 2. kola na turnaji WTA Premier Internazionali BNL d’Italia v Římě (dotace 2 369 000 USD, antuka venku) nad americkou kvalifikantkou Melanie Oudinovou, 93. v renkingu ( Byl také v 31. pozici) ve třetím zápase ve 132 minutách 5: 7, 6: 1, 6: 3. Úprava váhy na 3: 0.

Cibulková v prvním setu promrhala náskok 5: 2 s dvojitým brejkem. V této fázi prohrála 6 gemů v řadě, ale od stavu 5: 7, 0: 1 sama předvedla šňůru 10 získaných her na 5: 7, 6: 1, 4: 0. Zdálo se, že se to stalo, ale Oudine se z toho pohledu dostala na 3: 4.Tehdy však znovu ztratila servis a Slovenka se pak odpodávala i přes jeden brejkbol.

V duelu o postup do čtvrtfinále nastoupí zverenka trenéra Matěje Liptáka Proti světovému týmu Serena Williamsa, který má zatím zápornou bilanci 0: 2. V březnu na turnaji v Miami vedla nad Američankou 6: 2 a 4: 1, mladší ze sester Williamsových se však podařilo otočit nepříznivý vývoj.

Cibulková má ve Foro Italico již jistou prémii 24 300 dolarů a 125 bodů do světového žebříčku WTA.

Slovenku po zápase s Oudinovou mrzelo, že ztratila dobře rozehraný první set. “Celý zápas byl o mně. Vedla jsem v prvním setu 5: 2, hrála jsem dobře a tlačila jsem ji. Pak jsem však trochu upustila od aktivní hry a soupeřka prezvala iniciativu.Když to bylo 5: 5, trochu nervové práce. Bylo důležité, abych na druhém zasedání v 0: 1 znovu zachytil a vyhrál deset skvostů za mnou. V této fázi jsem hrál opravdu skvěle, šel jsem na hřiště, měl jsem spoustu řádků a můj rival byl blázen. V třetím kole Oudin klesl z 0: 4 na 3: 4 a bylo to drama, ale naštěstí jsem se naštěstí podařilo. V posledních dvou skvosty jsem byl schopen mlčet, “řekla Cibulkova, která nemá s Serenou Williamsovou ztratit nic.” Serena je ve velmi dobrém stavu a vyhrál madridský turnaj. Pokusím se hrát jako v prvních dvou sadách v Miami a uvidím, jak to půjde. “Dominika CIBULKOVÁ (14-SR) – Melanie Oudinová USA) 5: 7, 6: 1, 6: 3